Yhteystiedot

Page

Suomen Helluntaikansa ry

YHDISTYKSEN TOIMISTO JA TOIMINTAKESKUS MERTIÖRANTA

Vihuntie 21, 38800 JÄMIJÄRVI  puh. 045 233 3939 arkisin klo 9-13,
sähköposti: toimisto@helluntaikansa.fi
Yhdistyksen kotipaikka on Jämijärven kunta.

AJO-OHJE

Toimintakeskus sijaitsee Satakunnan ja Pirkanmaan rajamailla Jämijärven kunnassa, 2,3 km keskustasta etelään Mertiöjärven rannalla. Kankaanpäähän on matkaa 21 km, Ikaalisiin 27 km, Parkanoon 36 km, Poriin 75 km, Tampereelle 75 km, Jyväskylään 210 km, Helsinkiin 256 km ja Kokkolaan 270 km. Ikaalisten ja Kankaanpään väliseltä tieltä n:o 261 käännytään hieman Jämijärven keskustan itäpuolelta Jämin lentokentän suuntaan tielle n:o 2613 ja vajaan kahden kilometrin jälkeen oikealle Vihuntielle, jota noin 200 m ja toimintakeskus on vasemmalla osoitteessa Vihuntie 21.

Lähimmät rautatieasemat ovat Parkano, Pori ja Tampere. Porista on tiheä yhteys linja-autolla Kankaanpäähän, josta kouluvuoden aikana muutamia yhteyksiä Jämijärvelle. Parkanosta on kouluvuoden aikana kolme yhteyttä Kankaanpäähän. Tampereelta Ikaalisten kautta Jämijärvelle on kouluvuoden aikana muutama yhteys  päivässä. Auto jatkaa Kankaanpäähän.

Jämijärvellä Jämin tiehaaran pysäkiltä on toimintakeskukseen n. 1,7 km kävelymatka.

ajo_ohje_kartta_web

 

Hallitus

Puheenjohtaja: Heikki Huttunen, Hamararannantie 16, 83940 Juuka, puh. 044 363 4310, heikki.i.huttunen@gmail.com

Varapuheenjohtaja: Juhani Glade, Saarikoskentie 4c B 129880 Leväsjoki, puh. 050 402 8061, gladejuhani@gmail.com

Sihteeri: Jouko Laaksonen, Pikkupiiankatu 1 C 36, 33580 Tampere, puh. 050 561 1173, jouko.laaksonen@kolumbus.fi

Muut jäsenet:

Erkki Hietanen, Maneesintie 16, 62600 Lappajärvi, puh. 0500 333 090  erkki.hietanen@gmail.com 

Reino Komonen, Rastaskuja 4, 32200 Loimaa, puh. 040 053 7441, reino.komonen@hotmail.com

Bebiina Manninen, Saarentie 3 E 18, 29630 Pomarkku, puh. 040 550 2715 bebiina@gmail.com

Pentti Niininen, Soinistentie 5, 21110 Naantali, puh. 044 561 0110 pentti.niininen@hotmail.com

Kaija Turunen, Perhostie 5, 43500 Karstula, puh. 050 051 1653, kaija.turunen@nic.fi

Onni Välisalo, Luotsinmäentie 4, 29900 Merikarvia, puh. 040 419 6582 onni.valisalo@gmail.com

Rahastonhoitaja:

Helena Närvä, Huunantie 43, 12400 Tervakoski, puh. 050 331 3940

Kotisivut: www.helluntaikansa.fi